Żółto-Czerwony raport kadrowiczów!
MaciekR  |  18 Listopada 2015  g. 17:24  |  Aktualizacja: 18 Listopada 2015  g. 17:24
10 listopada zaczął się tygodniowy maraton Jagiellońskich kadrowiczów. Gwiazdą tego okresu można bezproblemowo mianować Karola Świderskiego. Dlaczego? Kto jeszcze pokazał się z dobrej strony? Zapraszam do podsumowania.

1. Kadra U-18

Mystek jest już tak znany, że raperzy proszą go o zdjęcie (fot. Instagram Przemka)

Dwumecz niepełnoletnich reprezentantów z Serbią przyniósł dwa zupełnie inne oblicza. Pierwsze spotkanie zostało przez nich przegrane 0:2. Pigiel i Mystkowski grali już od pierwszej minuty. Pierwszy został zmieniony już po pierwszej połowie, a drugiego w 70 minucie zmienił Paweł Kaczmarczyk. Mateusz Ostaszewski na boisku pojawił się dopiero w 60 minucie.

U18: Polska - Serbia 0:2

Bramki: Vucicević 29', Birmancević 71'

Polska: Żynel - Spychała, Felsch, Wojdak, Pigiel (46' Hołownia)- Handzlik (64' Płacheta), Urbański, Bielik (46' Schikowski), Pałaszewski (60' Ostaszewski), Wojtkowski - Mystkowski (70' Kaczmarczyk).

Dla koneserów zapis całego spotkania:

Drugie spotkanie to już zupełnie inne oblicze naszej drużyny. Wygraliśmy w Brzegu aż 5:0, a niewątpliwym bohaterem tego starcia został Przemek Mystkowski, który zdobył gola i miał 2 asysty. 90 minut w tym spotkaniu zagrali też Ostaszewski i Kaczmarczyk, co pokazuje jak duży wpływ mogą mieć młodzi zdolni Jagiellończycy na przyszłość i sukcesy piłki młodzieżowej, a nie zapominajmy o nieustannie wysokim poziomie juniorów na Bałkanach.

U18: Polska - Serbia 5:0 (2:0)

Bramki: Mystkowski 2', 45', Hołownia 57', Wojtkowski 65', Handzlik 90'.

Polska: Brzozowski - Spychała (62' Wojdak), Dzięcioł (72’ Felsch), Bielik, Hołownia (78' Pigiel) - Schickowski (78' Urbański), Ostaszewski - Płacheta, Pałaszewski (46' Wojtkowski), Kaczmarczyk(72’ Handzlik) - Mystkowski.

Dla mniej wybrednych koneserów zapis całego spotkania:

2. Kadra U-19

Człowiek-lewa noga znowu pozamiatał i śmiało można mówić, że ma obecnie życiówkę, co ciężko chyba wpisywać w karierę 18-letniego zawodnika. Jak świetnie zauważył portal Ekstraklasa.org Świder jest jedynym obok Roberta Lewandowskiego Polakiem, który zdobywał bramki w rozgrywkach ligowych, europejskich, pucharowych i reprezentacyjnych i nie zważając na klasę przeciwnika jest to osiągnięcie imponujące. Przejdźmy jednak do konkretów. Reprezentacja u-19 rozegrała 3 spotkania. 2 zakończyły się zwycięstwami, a trzecie zaskakującym (negatywnie) remisem.
Pierwszy mecz to zwycięstwo 0:1 z Bułgarią i bramka w ostatnich minutach spotkania Karola Świderskiego!
90 minut w tym spotkaniu i czyste konto zachował też Bartłomiej Drągowski.

U19: Polska - Bułgaria 1:0

Bramka: Świderski 90+3'

Polska: Drągowski - Kwaśniewski, Chruściel, Wieteska, Gumny - Jóźwiak, Purzycki, Borecki (83' Kuzdra), Adamczyk (70' Ryczkowski), Janicki (63' Listkowski) - Świderski.

Drugie spotkanie to kolejne zwycięstwo. 0:3 z Cyprem. Dwie bramki strzela Adam Ryczkowski, a trzecią dokłada.... KAROL ŚWIDERSKI!!

Kolejne 90 minut Drągowskiego jak i Świderskiego. Bartek na dokładkę obronił rzut karny.

U19: Polska - Cypr 3:0 (2:0)

Bramki: Ryczkowski 7', 17', Świderski 88'.

Polska: Drągowski - Kwaśniewski, Chruściel, Wieteska, Gumny - Świderski, Purzycki, Borecki (78' Kuzdra), Adamczyk (70' Ryczkowski), Bartkowiak (42' Jóźwiak) - Ryczkowski (65' Listkowski).

Trzecie spotkanie to niefortunny remis z Luksemburgiem 2:2, a pierwszego gola dla Polaków strzela nikt inny jak Karol Świderski!

Młodzi piłkarze z Luksemburga nie są jednak zaliczani do światowej elity, więc sam wynik nie napawa aż tak optymizmem jak poprzednie dwa spotkania. Kolejny raz po 90 minut zagrali Drągowski i Świderski.

U19: Polska - Luksemburg 2:2 (1:2)

Bramki: Muratović 3', 17' -  Świderski 7', Janicki 64'

Polska: Drągowski - Kwaśniewski, Chruściel, Dziczek, Gumny - Purzycki, Janicki (84' Listkowski), Borecki (65' Kuzdra) - Świderski, Ryczkowski (46' Adamczyk), Jóźwiak.

Podsumowanie? Ponad 270 minut obu Jagiellończyków, 3 bramki w 3 spotkaniach Karola Świderskiego i dwa czyste konta z obronionym karnym na dokładkę Drążka. Czego chcieć więcej?

3. Kadra U-21

Dwa mecze kadry, która jest już bezpośrednio pod Orłami Nawałki nie nastrajały optymizmem przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy. Pierwsze spotkanie wygraliśmy z Norwegią tylko 1:0, a z Jagiellończyków 7 minut rozegrał tylko Przemek Frankowski, a Jonatan Straus całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

U21: Polska – Norwegia 1:0 (0:0)

Bramka: Jaroszyński 71'

Polska: Podleśny – Kędziora, Nowak, Jach, Jaroszyński – Uryga, Murawski (67' Przybyła)– Mazek (83' Frankowski), Lipski, Kobylański (63' Formella) – Piątek (81' Dźwigała).

Drugie spotkanie, czyli mecz z Ukrainą rozegrany na Stadionie Cracovii zakończył się smutną porażką 0:1. Smutną przede wszystkim ze względu na puste trybuny i brzydką pogodę, a to właśnie w Krakowie między innymi ma odbyć się część nadchodzącego młodzieżowego turnieju. Frankowski grał w tym spotkaniu od początku do 73 minuty, a Straus pojawił się w samej końcówce wchodząc na boisko w 85 minucie.

U21: Polska – Ukraina 0:1 (0:0)

Bramka: Jaremczuk 72'

Polska: Wrąbel – Kędziora (85' Stolarski), Makowski (78' Nowak), Jach, Jaroszyński (85' Straus) – Uryga (73' Nalepa), Dźwigała (62' Murawski) – Frankowski (73' Kobylański), Lipski, Formella (62' Mazek) – Piątek (73' Przybyła).

Jak podsumować te występy? Ja nie potrafię.

4. Bałtyckie duo, czyli Tarasovs z Vassiljevem

Konstantin Vassiljev zagrał w obydwu meczach towarzyskich swojej kadry. Estonia w pierwszym spotkaniu pokonała Gruzję 3:0, a Estończyk zaliczył 89 minut. Drugi mecz, to zwycięstwo z St. Kitts & Nevis 3:0. Tutaj Kostii udało się zdobyć gola, a było to już 21 trafienie dla seniorskiej reprezentacji Vassiljeva. Szperałem i szperałem, ale ani jednego ani drugiego skrótu znaleźć nie było mi dane.

Igors Tarasovs w  czwartkowym spotkaniu z Irlandią Północną zagrał 90 minut. Łotysze przegrali na wyjeździe 1:0, a bramkę stracili w taki oto sposób: