OBSERWATOR. 18.11.2016. Jaga-Legia 1:4. Galeria „zasłużonych”.
Czop  |  20 Listopada 2016  g. 18:25  |  Aktualizacja: 24 Listopada 2016  g. 21:40
With a little help from our friends – powinni zaśpiewać po meczu zawodnicy z Łazienkowskiej.

No i niestety, znów kolej na mnie. Do pierwszego gola strzelonego przez Legię mecz był wyrównany, momentami nawet ze wskazaniem na Jagiellonię. Potem natomiast zaczął się dramat. W sumie Żółto-Czerwoni zmarnowali ze trzy albo cztery stuprocentowe okazje do zdobycia bramki, czego ukoronowaniem były jeden czy dwa nieuznane przez Bartosza Frankowskiego gole, a do tego zepsuli jeszcze kilka innych dobrze się zapowiadających akcji. To wszystko musiało się zemścić.

W drugiej połowie meczu Jagiellonia po prostu przestała grać, zwłaszcza od 60. minuty, po nieuznanej bramce ze spalonego. Można powiedzieć, że podała pomocną dłoń Legii, odradzającej się po dewastacji przeprowadzonej przez Besnika Hasiego, którego wyrzucono na zbity pysk jak na mój gust o wiele za wcześnie. With a little help from our friends – powinni zaśpiewać po meczu zawodnicy z Łazienkowskiej. Żółto-Czerwoni zapomnieli o strzałach z dystansu, o ćwiczonych stałych elementach gry, o czynniku zaskoczenia przeciwnika, zapomnieli nawet o obronie dostępu do własnej bramki! Jakby ze złych snów wrócili tu na murawę Tarasovs z Ukahem!

Kluczowe momenty meczu.

13:30. Chomczenowski strzela na wiwat.

16:00. Cernych na spalonym.

18:30. Cernych i Romanczuk mijają się z piłką.

20:46. Romanczuk zgarnia piłkę ręką.

20:50. Cernych fauluje Malarza.

22:45. Chomczenowski nędznie główkuje.

30:50. Cernych nie sięga piłki.

31:40. Romanczuk wgniata Malarza w trawę. Pazdan wybija piłkę. Nie ma gola dla Jagi.

38:40. 1:0 dla Legii. Grzyb, Runje i Cernych nie zdążyli zablokować piłki.

55:50. Cernych nie sięga piłki.

56:00. Probierz zdejmuje… Vassiljeva i Góralskiego. Szok.

59:11. Cernych pakuje piłkę do siatki. Romanczuk na spalonym. Nie ma gola dla Jagi.

61:28. 2:0 dla Legii. Romanczuk i Chomczenowski nie upilnowali przeciwników.

64:07. P. Frankowski strzela fatalnie.

65:55. P. Frankowski strzela fatalnie.

69:35. Romanczuk uderza za słabo, prosto w Malarza. Pierwszy celny strzał Jagi.

90:00. 3:0 dla Legii. Zawodzi cała defensywa. Obrońcy stoją jak kołki w płocie.

93:50. 4:1 dla Legii. Zawodzi cała defensywa. Obrońcy stoją jak kołki w płocie.

Trener Michał Probierz też się nie popisał. Chomczenowski słabł w tym meczu z minuty na minutę i popełniał coraz więcej błędów. Identycznie Romanczuk. Pożytku nie było też z P. Frankowskiego. Wszyscy oni, wraz z Cernychem, bardziej nadawali się do odesłania na ławkę rezerwowych, niż Vassiljev i Góralski. Nie wiem co się stało tym dwóm naszym piłkarzom, że trzeba ich było zdjąć, ale jeśli nic szczególnego, to mimo wszystko bym się ich nie pozbywał. Bo o ile z nimi Jaga mogła jeszcze łudzić się że odrobi straty z grającą coraz lepiej Legią, to po ich zejściu stało się to marzeniem ściętej główki kapuścianej. Ten mecz okazał się najsłabszym w sezonie, jeśli nie liczyć pucharowego spotkania z Pogonią, zakończonego zresztą identycznym wynikiem.

Gutieri Tomelin                – 2

Po zsumowaniu udziału poszczególnych zawodników w zawaleniu wymienionych niżej siedmiu spotkań, moja subiektywna czarna tabela zawodników Jagiellonii, którzy przysłużyli się do ich niewygrania, przedstawia się następująco [ujemne punkty policzyłem za następujące potyczki: Legia-Jaga (1:1), WisłaP.-Jaga (1:0), Jaga-Lechia (0:1), Jaga-Pogoń (0:0), BBN-Jaga (0:0), Jaga-Zagłębie (1:2), Jaga-Legia (1:4); pojedynków zwycięskich tutaj nie wliczam].

Czop

@ Andrzej Kondracki. Mam nagrany cały mecz. Obejrzałem jeszcze raz. Okazje stuprocentowe były w minutach: 20:46, 59:11, 69:35. Natomiast te z 18:30, 30:50, 31:40, 55:58 też się dobrze zapowiadały.

@ Adamski. Jak tak klikam na to zdjęcie obok twojego wpisu (jak zwykle bezsensownego i jak zwykle nie na temat) to otwiera mi się strona z nazwiskiem Krzysztof Adamski, ze zdjęciami Łukaszenki oraz z fotografią twojego ulubionego sportowca: największego kaleki całej polskiej ekstraklasy ubiegłego sezonu, Igorsa Tarasovsa, specjalisty od goli samobójczych, uznanego przez monitorującą rozgrywki firmę InStat za absolutnego rekordzistę spośród wszystkich 16 zespołów w liczbie poważnych błędów kończących się utratą bramki przez swój zespół. Przez niego Jagiellonia o mało co nie spadła do I ligi. Tarasovs to świadectwo twojego żałosnego poziomu. To z ciebie się wszyscy śmieją, ty „znafco” od siedmiu boleści.

@ Adamski. Nie rozumiesz, co to jest wolność słowa? Ja i tak będę pisał swoje. Natomiast twoim prawem jest podjęcie merytorycznej polemiki, i ja tego nie kwestionuję. Ustawiczne ubliżanie mi i próbowanie zatkania mi mordy to cios poniżej pasa. Czy uważasz się za człowieka na poziomie, czy za mendowatego typa?