Jagiellonia na reprezentacji
MaciekL  |  26 Marca 2016  g. 21:20  |  Aktualizacja: 2 Kwietnia 2016  g. 19:14
Zapraszamy na pierwszą część podsumowania występów naszych zawodników w reprezentacjach narodowych swoich krajów.

1. Karol Świderski i Bartek Drągowski

Do tej pory jeden i drugi zagrali w dwóch spotkaniach eliminacyjnych do ME U-19. W pierwszym spotkaniu bohaterem został Świder, a po raz kolejny pokazał swoją tajną bronią, czyli - klasyczny WOLNIACZEK. Polska wygrała 2:1, a Świder w drugiej połowie dołożył kolejne trafienie. Bartek Drągowski przy golu był bez szans.

via GIPHY

W drugim spotkaniu rozegranym dzisiaj, Biało-Czerwoni zremisowali z Ukrainą 0:0, a Bartek Drągowski parę razy uratował kolegów przed utratą bramki. Świder zagrał tym razem 83. minuty i po jego strzale piłka trafiła w słupek. O awans, we wtorek nasi reprezentanci zagrają w decydującym spotkaniu z Holadnią.

2. Igors Tarasovs

Nasz środkowy obrońca zagrał 89 minut w spotkaniu z reprezentacją Słowacji, które Łotysze zremisowali 0:0. Igors tradycyjnie zagrał już jako defensywny pomocnik, który był dosyć wysoko ustawiony. Spotkanie bez historii.

3. Paweł Kaczmarczyk, Przemek Mystkowski, Hubert Gostomski, Marcin Pigiel, Michał Koźlik.

Większość z wymienionych zawodników to zawodnicy drużyny juniorów starszych. Wszyscy powołani do kadyry U-18, która rozgrywa towarzyski turniej w Rydze Federation Cup U-18. W pierwszym spotkaniu nasza młoda kadra zremisowała z Norwegią 1:1. Na boisku od początku pojawili się Hubert Gostomski oraz Marcin Pigiel. Po przerwie na boisku pojawili się także słynny "Kaczmar" oraz jeszcze słynniejszy "Mystuś". W rezerwie pozostał Michał Koźlik.

4. Fedor Cernych

Fedor jak nie strzela w Białymstoku, tak nie strzela w kadrze. Litwa rozegrała już dwa spotkania towarzyskie - oba przegrane. W pierwszym meczu Litiwini ulegli Rumunii 0:1. Fedor zagrał w tym spotkaniu 83. minuty, podobnie jak dzisiaj w Moskwie. Tam również reprezentacja Litwy przegrała. Tym razem 0:3 z Rosją.

5. Konstantin Vassiljev

Słynny Cesarz Estonii zagrał 90 minut w towarzyskim spotkaniu przeciwko Norwegii. W meczu rozegranym w Talinnie padł bezbramkowy remis. No i pamiętajcie - cesarz jest tylko jeden!

6. Przemysław Frankowski

Przemek dostał powołanie do reprezentacji U-21 i do tej pory rozegrał tylko 24 minuty w wygranym 1:0 spotkaniu z Finlandią. W dzisiejszym spotkaniu towarzyskim z Białorusią, Franek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.