Liga Mistrzów – czyli protest brunera
Morf  |  16 Września 2016  g. 10:29  |  Aktualizacja: 16 Września 2016  g. 19:26
Chciałbym niniejszym stanowczo zaprotestować przeciwko rozgrywaniu meczów sparingowych w godzinach rozgrywania spotkań Ligi Mistrzów

Wszakże, niezależnie od kibicowskiego stosunku do naszej ligi piłki kopanej, człowiek naczekał się na te rozgrywki. Aż tu jest ! – I to tym razem z polskim zespołem. No to piwko, chipsy – i oglądamy. ( Tak na Janusza – bo jak niedawno pisaliśmy – to jego czas)

 

Szybko poszło, bęc, bęc, bęc. W 17 minucie trzy do jaja i ... sparing czas zacząć. Powolutku, bez najmniejszego wysiłku, pograli sobie w dziada, pięć razy podkręcili tempo i strzelili skutkiem tego kolejne trzy gole. Emocje! Emocje, że mało dupy nie urwało. Bedzie dziesięć ! Krzyknąłem. A dupa – znów hamulec i granie w dziada. I co niby ? Za co Janusz Bruner abonament cyfry plus płaci? Za oglądanie sparingu Borusii Dortmund ( była Polonia Dortmund) z czymś rozedrganym, obesranym i w głębokiej sportowej depresji ? No za co? Za oglądanie sportowej degrengolady? Fakt, jak ktoś mi odpisał na forum – trzeba było oglądać w TVP – byłoby za darmo.

 

Teraz jednak trochę "na poważnie".

 

Warszawski klub piłkarski ( którego nazwy jak wiecie nie wypowiadam od lat dwóch – Gil ja ci tego w życiu nie zapomnę !) zachował się jakby tego nie ująć – biznesowo. Dopełzli do fazy grupowej, skasowali grubą kasę, jak sami mówią – odskoczyli finansowo reszcie ligi i .... starczy. Teraz wystarczy przyjąć sześć delikatnych  łomotów a w międzyczasie pozamiatać resztą ligi. Potem znów faza grupowa i żyć nie umierać. Tylko jednego chyba w tym klubie nie przewidziano – że będzie aż tak źle. Łomot nie był delikatny. Łomot był straszny, beznamiętny, bezapelacyjny! I przyniesie według mnie efekt którego nikt w Warszawie  nie zakładał. Drużyna na L została zgwałcona, przeżuta i wypluta bez najmniejszego wysiłku. To musi zostawić ślad. Ba ślad ! Psychiczny Rów Mariański .

 

A gdzie tu o Jadze ? A no zaraz zacznę. Jako, że należy uczyć się na cudzych błędach – wszystkim marzącym o ewentualnym takim "udziale" naszego zespołu w LM – napiszę tak – pieniądze to nie wszystko. Na takie salony trzeba być gotowym i mentalnie, i kadrowo, i finansowo. Robienie z siebie błazna – nawet za taką kasę – nie powinno być przedmiotem naszych marzeń. Jednak znać swoje miejsce w szeregu – bezcenne. W Lidze Mistrzów ewidentnie Mickiewicz się nie przydaje ( "mierz siły na zamiary, a nie zamiary podług sił"). Poza sporem jest, że świat piłki nożnej może przynieść kibicowi moralnego kaca ( zwykłego oczywiście też), ale co innego zwykłe przygnębienie po jakiejś porażce, a co innego coś  co się wydarzyło na Powiślu – coś czego rozumem objąć nie sposób. Ja za takie  "atrakcje" z góry dziękuję. Przy Słonecznej raz jest dobrze, raz jest źle, ale czegoś takiego ( wiem, pamiętam – Irtysz) jednak jeszcze nie było. I niech nigdy się nie zdarzy ! Nawet jeśli przed meczem mieliby zaśpiewać nam - " kaszaaaaanka, kaszaaaaanaka.... "

 

Pozdrawiam Bruner

 

 
 
 
 
Klub
M
PKT
BR
1
Lech Poznań
34
60
62-45
2
Górnik Zabrze
34
56
50-38
3
Jagiellonia Białystok
34
56
56-41
4
Raków Częstochowa
34
55
51-40
5
GKS Katowice
34
50
51-45
6
Legia Warszawa
34
49
42-37
7
Zagłębie Lubin
34
48
45-38
8
Wisła Płock
34
46
34-38
9
Pogoń Szczecin
34
45
47-49
10
Radomiak Radom
34
44
52-53
11
Korona Kielce
34
43
40-40
12
Motor Lublin
34
43
46-53
13
Cracovia
34
42
39-42
14
Widzew Łódź
34
42
41-41
15
Piast Gliwice
34
41
42-46
16
Lechia Gdańsk
34
38
62-65
17
Arka Gdynia
34
36
34-61
18
Bruk-Bet
34
34
43-65
 
OSTATNI
23.05.2026, 17:30
 
 

1:0

 
NASTĘPNY
25.07.2026, 14:45
 
 

-:-

 
 
 
 
 
 
Partnerzy
 
 
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Znajdź nas na:
Partnerzy
 
 
© 2004-2026 jagiellonia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.