Święto Ultry, czy oby na pewno wszystkim to pasuje?
Morf  |  17 Lutego 2019  g. 14:31  |  Aktualizacja: 17 Lutego 2019  g. 14:55
Jagiellonia w sobotnie wczesne popołudnie pokonała Wisłę Płock 1:0 po bramce w doliczonym czasie gry. Końcówka meczu i gol. Sól ziemi piłkarskiej i emocje sięgające zenitu po golu. Super sprawa, byłaby to taka wisienka na torcie w dniu święta kibica Jagiellonii.

Tylko, że o ile piłkarsko było świetnie, o tyle już w innych kwestiach tak nie było. Przed meczem spotkaliśmy się w centrum miasta. Wiele osób przyjechało zza granicy. Było fajnie, ale w pewnym momencie coś się zacięło… Na początku zaznaczam, że jako kibice jesteśmy pokornymi aniołkami, nie raz i nie dwa nasze zachowanie było miłe, logiczne i przyjazne. 

Weszliśmy na Rynek Kościuszki i co? … Zmilitaryzowane oddziały policji obywatelskiej… Pełen rynsztunek bojowy, plutony w formacji bojowej. Do tego długie pały bojowe, wszędzie gaz łzawiący, a nad wszystkim czuwała policyjna polewaczka , aby w momencie kiedy wszystkie plany zawiodą wkroczyć do akcji. Już sam widok takiego kordonu władzuni powodował, że emocje zaczynały żyć swoim życiem. 

Po kilkudziesięciu minutach ruszyliśmy. My z flagami, co jakiś czas wybuchały petardy – ZBRODNIA NO NIE? Widziałem jedną racę, może dwie – wtedy pluton ZOPO wkroczył od razu do akcji, chłopak mam nadzieję uciekł – przestępca no nie? 

A potem się zaczęło. Dokładnie w tych samych miejscach, jak rok temu, dochodzi do gazowania, prób wyciągania z tłumu osób które się władzy nie spodobały. Może to już nadinterpretacja, ale kwestia tego tematu i umiejscowienia monitoringu miejskiego może nie być przypadkiem. Naliczyłem kilkanaście kamer, które nas nagrywały… Czego władza się bała? Że te kilkaset osób co zrobią? Potem jeszcze kilkakrotnie dochodzi do starcia. W końcu policji kończy się gaz łzawiący, wzywają dumnie wjeżdżająca na drogę niczym Tomek Lokomotywa polewaczkę, tuż przy stadionie.

Jaki tego efekt? Zatrzymane 4 osoby! Oczywiście komunikat policji o tym, że były pod wpływem alkoholu…
Ludzie chcecie awansów i medali – jedźcie do Paryża. Dajcie innym, którzy niekoniecznie są z wami po drodze, żyć po swojemu.
PS
Poza tym święto na plus. Szczególnie to, że Prezes Klubu na zaproszenie kibiców po meczu przyjechał, porozmawiał, pośmiał się i  napił się dobrze schłodzonej cieczy!
 
 
 
 
Klub
M
PKT
BR
1
Lech Poznań
34
60
62-45
2
Górnik Zabrze
34
56
50-38
3
Jagiellonia Białystok
34
56
56-41
4
Raków Częstochowa
34
55
51-40
5
GKS Katowice
34
50
51-45
6
Legia Warszawa
34
49
42-37
7
Zagłębie Lubin
34
48
45-38
8
Wisła Płock
34
46
34-38
9
Pogoń Szczecin
34
45
47-49
10
Radomiak Radom
34
44
52-53
11
Korona Kielce
34
43
40-40
12
Motor Lublin
34
43
46-53
13
Cracovia
34
42
39-42
14
Widzew Łódź
34
42
41-41
15
Piast Gliwice
34
41
42-46
16
Lechia Gdańsk
34
38
62-65
17
Arka Gdynia
34
36
34-61
18
Bruk-Bet
34
34
43-65
 
OSTATNI
23.05.2026, 17:30
 
 

1:0

 
NASTĘPNY
25.07.2026, 14:45
 
 

-:-

 
 
 
 
 
 
Partnerzy
 
 
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Znajdź nas na:
Partnerzy
 
 
© 2004-2026 jagiellonia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.