Oceny po meczu ze Stalą
Morf  |  16 Września 2022  g. 19:44  |  Aktualizacja: 18 Września 2022  g. 16:17
j długo czekaliśmy na taki wynik. Kolega Rudy już prawie zwątpił ale w końcu się udało. Jagiellonia pewnie pokonuję na własnym stadionie Mielecką Stal. Na uwagę zasługuje w szczególności bramka Jesusa Imaza, strzelona przewrotką. Prosimy o powtórkę w Gdańsku.

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 4:0 (Imaz 32, 65, Gual 37, 40)

1. Zlatan Alomerovic

Morf- Bezrobotny poza jedną kapitalną obroną. Trudny do oceny.
Fox - Niemal bezrobotny przez cały mecz. Ale jak trzeba było się wykazać po strzale i rykoszecie w II połowie, zrobił to w sposób mega spektakularny! To sztuka zachować koncentrację w meczu gdy przeciwnik niemal nie istnieje.
FYM - Miał jeden sprawdzian w tym meczu i zdał go celująco.
Maciek -
najspokojniejszy mecz, ale zachował czujność kiedy trzeba.

7,2

4. Isreal Puerto

Morf- Izrael Targarian Puerto - DRAKARYS z trzy razu i swoje robił.
Fox - Do dobrej gry w obronie dołożył kilka naprawdę znakomitych długich, crossowych zagrań do przodu. Zmroziło mnie, gdy padł na murawę na koniec I połowy i zaczął sygnalizować potrzebę zmiany. Całe szczęście, że był to fałszywy alarm, bo moim zdaniem Israel był chyba najpewniej grającym piłkarzem naszego bloku defensywnego.
FYM - Zlatan uratował go przed wpakowaniem piłki do własnej bramki. W swojej robocie ogólnie pewny.
Maciek - solidnie.

7,5

25. Bogdan Tiru

Morf- Praktycznie bezrobotny. Stal bez zagrożenia.
Fox - Pewny występ. Często, szczególnie w II połowie, bawił się nawet w wyprowadzanie piłki. I całkiem dobrze mu to wychodziło!
FYM - Solidny występ aczkolwiek nie musiał się specjalnie napracować.
Maciek - solidnie
.

7,0

5. Bojan Nastic
(45)

Morf- Stoper to to nie jest.
Fox - Znowu nie na swojej pozycji. Zagrał poprawnie z tyłu, ale pomimo tego, że Stal niewymagała od naszych obrońców cudów w defensywie, Bojan jakoś tak apatycznie zagrał do przodu. A przecież miał ku temu masę miejsca.
FYM - Męczył się chłopaczyna na tym środku obrony. Daliby już mu spokój.
Maciek -
środkowy z musu bardzo się męczył.

4,8

14. Tomas Prikryl

Morf- Jeden z lepszych na boisku. Starał się i zapierdalał. Tak dalej Tomek.
Fox - Miałem nadzieję, że „zluzuje” go na pozycji wahadłowego Tomek Kupisz. Nic z tego! Ale i tak Tomas zagrał wybitne zawody z przodu. Masa dobrych zagrań ofensywnych, strzał. Dał dużo w ofensywie, bo w defensywie ... nie musiał zbyt wiele robić. Czyli...?
FYM - Powtórka z rozrywki czyli jak nie musi się przejmować defensywą, to bardzo dużo daje w ofensywie.
Maciek -
ustawiony bardziej ofensywnie zalicza bardzo dobry występ.

7,8

36. Jakub Lewicki (69)

Morf- Solidny mecz, młody corac pewniej i lepiej.
Fox - widać progres w porównaniu do meczu w Lubinie. Choć powtórzę – na tle Stali defensorzy nie mieli takiego pola do popisu jak z Zagłębiem. Niemniej mógł nawet zapisać na swoje konto gola w II połowie. Warto na Niego stawiać.
FYM - Niezbyt barwny występ. Bez większych błędów, ale i bez zbytniej pomocy w przodzie.
Maciek - poprawny występ.

6,0

6. Taras Romanczuk (69)

Morf- To jak pracuje w środku pola było widać, jak opuścił boisko.
Fox - może był spalony po strzale Kapitana na 1:0, może nie było... Szkoda, bo ten gol bardzo by Tarasa podbudował. Tradycyjnie harował jak wół, co było widać szczególnie po Jego zejściu. W srodku boiska zaczęła niepodzielnie panować Stal!
FYM - Robił co do niego należało i to w czym jest specjalistą. Opoka.
Maciek - solidny występ.

7,3

8. Nene

Morf- Harował w pocie czoła, solidny kolejny mecz
Fox - – kolejny dobry mecz Portygalczyka. Strzał z wolnego – cymes!!! Ale stracił dużo ze swych walorów, gdy na boisku zabrakło Tarasa. Czyli powtórzyła się historia z pierwszych meczów tego sezonu. Ta 2-ka znakomicie się uzupełnia!
FYM - Ukłony za stały fragment, który skończył się golem. Większe wrażenie zrobiłby gdyby trafił do siatki, a nie w słupek, ale cegiełkę dołożył znaczną.
Maciek -
solidny występ +świetnie wykonany rzut wolny.

7,3

10. Fedor Cernych

Morf- Fiedzia kolejny dobry mecz i ta asysta do Jesusa.
Fox - Fiedzia, czytałeś co o Tobie pisałem po poprzednich Twoich występach? Chyba tak...;-)
Bo zagrałeś koncert! Szkoda, że nie znalazłeś drogi do bramki Stali, bo był byś oceniamy na równi z Jesusm i Markiem. Ale za pot wylany na murawę szacunek! No i asysta przy bramce kolejki. Dawaj tak dalej, proszę!
FYM - Najlepszy występ od wielu miesięcy i to nie tylko ze względu na asystę.
Maciek -
najlepszy występ, widać że coraz lepiej rozumie się z Hiszpanami , piękna asysta przy golu Imaza.

7,5

11. Jesus Imaz (80)

Morf- PAN PIŁKARZ
Fox - o Jezu(s)!!! Znakomity! Biegał, presował, podawał, strzelał. Człowiek – orkiestra. I na okrasę tego wszystkiego bramka kolejki! Fajnie, że strzelił ją na stronę „Ultry” !!!
FYM - Dwa gole, z czego jeden ozdoba meczu. Do tego asysta. Jak ma warunki to błyszczy. Zasłużone 10/10.
Maciek - brawo, brawo, brawo!

9,8 - GRACZ MECZU

28. Marc Gual (80)

Morf- PAN PIŁKARZ 2
Fox - człowiek sinusoida. Raz „dół” i machanie „gałęziami”, a potem meczycho, że łapy kibiców bolą od oklasków! W sumie Jego też troszkę zabolały, bo musiał odbębnić z Jesusem sesję „dyżurnego klaskacza” przed „Ultrą” po zakończeniu spotkania!
FYM - Dwa trafienia na konto. Ponownie pokazał, że ma ułożoną nogę i potrafi z niej skorzystać.
Maciek -
świetny występ z dwoma golami.

9,0

9. Bartosz Bida (10)

Morf- Nie na bogato.
Fox - wszedł i przepadł. Z każdym meczem coraz gorzej! Talent jest, gada chłop z sensem, ale kopie bez sensu. Od dłuższego już niestety czasu. Najsłabszy nasz zawodnik. Jakiś „sabotażyk kontraktowy”? Jeśli tak Bartuś kombinujesz, to podpowiadam bezpłatnie – bez sensu!
FYM - Kontynuacja bidy z nyndzą. Kompletnie zgasł w ostatnim czasie.
Maciek -
na swoim, niestety niskim, poziomie.

2,8

22. Oliwer Wojciechowski (21)

Morf- Do teścia po nauki proszę iść.
Fox - ani mu się nie chciało ani nie potrafił. Chyba nie tylko w tym meczu. Oli, albo w tą, albo „wewtą”! Musisz się zdecydować, czy chcesz grać w piłkę, czy bawić w chowanego na boisku! Wszedł za Tarasa i z miejsca w środku pola po naszej stronie zrobił się krater jak po wybuchu Wezuwiusza!
FYM - Wszedł za Tarasa, ale nawet nie zbliżył się do poziomu prezentowanego przez kapitana.
Maciek -
występ bezobjawowy.

3,0

34. Maciej Bortniczuk (10)

Morf- Dobre wejście i do kolejnego gola zabrakło ciut zimnej krwi i szczęścia.
Fox - wszedł na końcówkę, choć sam wieszczyłem mu plac od początku spotkania. Niemniej nawet tych kilkanaście minut pokazało, że piłka Go szuka co o mały włos nie skończyło się Jego bramką w 3-cim kolejnym meczu! Grał zadziornie, presował, pokazywał się do gry. Znowu występ na plus.
FYM - Wszedł z ławki i był bliski trafienia w kolejnym meczu. Zabrakło chłodnej głowy.
Maciek -
dobry występ, coraz pewniejszy.

5,2

77. Wojciech Łaski (21)

Morf- Prawie asysta i znów dobra zmiana.
Fox - Bortniczuk „okradł” go z asysty. Występ młodego pomocnika nie rzucił na kolana, ale w sumie przy Jego nazwisku trzeba postawić ponownie mały „plusik”. Widać progres i przede wszystkim chęć do gry.
FYM - Miał szansę na asystę, ale kolega nie skorzystał z jego podania. Bez szału tym razem.
Maciek -

5,5

32. Miłosz Matysik(45)

Morf- Powrót po kontuzji, dojrzałość w grze i ambicja.
Fox - z perspektywy trybun wyglądał bardzo dobrze. Ale baczni obserwatorzy telewizyjni donieśli mi, iż grał nonszalancko. I stąd też żółta kartka po próbie naprawy swojego złego zagrania. Ale usprawiedliwiam Miłosza, bo wrócił po dłuższej przerwie. Widać, że choć mu się chciało!
FYM - Dobrze, że zalicza pierwsze minuty w sezonie i że nie musiał się zbytnio uwijać.