Oceny po meczu z Lechią
Morf  |  24 Września 2022  g. 21:27  |  Aktualizacja: 24 Września 2022  g. 21:33
Kataloński duet w natarciu. Drugi mecz z rzędu gdzie obydwaj wpisali się na listę strzelców. Niestety nie wystarczyło to do wywalczenia kompletu punktów w Gdańsku. Wszystko za sprawą bojaźliwości sztabu trenerskiego oraz odrodzenia się największego kata Jagiellonii Flavio Paixao, który ustrzelił dublet.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:2 (Paixao 52, 73 (k), - Gual 3, Imaz 55)

1. Zlatan Alomerovic

Morf - Jedna intuicyjna obrona, pewny pkt zespołu, niewiele brakowało przy karnym.
Maciek - Przy golach był bez szans - sporo musiał się napracować.
Fox - Ale fajnie machał łapkami do „Pajszało” przed rzutem karnym! I tyle. Nic nie wyjął, ale za stracone bramki nie można mieć do Niego pretensji.
FYM - Za stracone gole nie można go winić. Za to należy chwalić za dwie kluczowe interwencje, które uchroniły nas od większych strat.

7,0

4. Isreal Puerto (45)

Morf - Dobrze pilnował Flavio, ale grabił sobie na czerwień, musiał zejść w przerwie.
Maciek - Za szybko złąpał kartkę, mógł nie dokończyć meczu i osłabić drużynę.
Fox - Jeśli Tiru grał elektrycznie, to Israel był biegającym reaktorem jądrowym! To, że nie wyleciał z czerwoną przed przerwą, zawdzęcza wyłącznie pobłażliwości sędziego.
FYM - Wstał chyba lewą nogą i nie kontrolował się na boisku. Nadmierna agresywność o mało nie kosztowała wylotu z czerwoną kartką.

5,0

25. Bogdan Tiru

Morf - Bez szału.
Maciek - W sumie nie najgorszy występ.
Fox - Jak niemal cały blok defensywny grał mega elektrycznie. Tym razem niec nie dał też w grze do przodu.
FYM - Dołożył cegiełkę to straty gola zostawiając niekrytego Flavio w polu karnym. Chyba tylko on wie, po co ruszył do Kubickiego.

5,8

5. Bojan Nastic

Morf - Jednostajny występ i ten karny.
Maciek - Znów męczył się na nie swojej pozycji.
Fox - Chciał wzbić się w powietrze wymachując „skrzydłami” w polu karnym, co oczywiście zaowocowało karnym dla przeciwnika. Kolejny słaby mecz w roli środkowego obrońcy.
FYM - Znowu wysłali biedaka na środek obrony. Złamał linię spalonego czym otworzył rywalom drogę do zdobycia gola. Potem jeszcze pechowo podarował karnego.

3,7

14. Tomas Prikryl

Morf - Świetna asysta o Imaza na 2:1, poza tym dużo przeciętności.
Maciek - Piękne podanie do Imaza -bardzo ładna asysta - w II połowie męczył się na prawej obronie.
Fox - A ja naiwny myślałem, że wreszcie, po udanych zawodach ze Stalą, dostanie plac z przodu! Nie dostał. Bo Trenejro wstawił tam Kupisza. I znowu beznadziejnie grał w obronie. W II połowie ustawicznie jego błędy naprawiał Matysik.
FYM - Duży plus za asystę. Martwi to, że po wejściu Kupisza nie został przesunięty do przodu.

6,2

36. Jakub Lewicki (85)

Morf - Coraz więcej doświadczenia, dobre wybory, ale ten brak dokładności ...
Maciek - W sumie przeciętny występ.
Fox - Głowa pracowała, ale nogi Solenizantowi nie dojeżdżały. Przynajmniej 4-ry dobre piłki, ale zbyt mocno zagrane. Musi zachować więcej zimnej krwi, bo sporo widzi i dobrze kombinuje! W I połowie ładny strzał.
FYM - Starał się szarpać, ale nie dał zbyt wiele drużynie. Irytujące straty, czasami w banalnych sytuacjach.

4,5

6. Taras Romanczuk

Morf - Równo, porządnie, ale dalej do najlepszej formy jeszcze trochę brakuje.
Maciek - Asekurował Alomerovica w I połowie, ale to nie był jego najlepszy dzień.
Fox - W przypadku Kapitana trzeba by stosować opcję „kopiuj – wklej”. Walczy, biega, ale sprawdza się to tylko w destrukcji. Z przodu konkretów brak.
FYM - Tradycyjnie robił swoje. I robił to dobrze. Kartkę dostał, ale nie zasłużył. Zawiodło oko sędziego.

6,7

8. Nene

Morf - W środku dał się ogrywać, mógł zamknąć mecz ładną bramką.
Maciek - Nie był to jego najlepszy dzień.
Fox - Taki dyskretny występ Portugalczyka. Ale oczywiście „okraszony” żółtą kartką. Ostatnimi czasy z „grzecznego chłopczyka” wyrasta nam „mały zabijaczka".
FYM - Bezbarwny występ. Do tego głupia kartka, które eliminuje go z występu w następnej kolejce.

6,3

10. Fedor Cernych (45)

Morf - Słaby mecz Fiodora.
Maciek - Bardzo słaby występ.
Fox - Po naprawdę ciekawym występie ze Stalą, ponownie powrót do beznadziejnej gry. Niby biegał, szarpał, ale konkretów z tego nie było.
FYM - Fatalny występ. Błąkał się po boisku i całe szczęście, że na drugą połowę już nie wyszedł.

3,7

11. Jesus Imaz

Morf - Gol i gra, ale kartka i pauza z Koroną (red. brak pauzy, kartkę otrzymał Nene)
Maciek - Zrobił swoje, miał okazje do rozstrzygnięcia meczu.
Fox - Ponownie najlepszy nasz zawodnik. Ale wykartkował się na kolejny mecz z Koroną. Jak stwierdził „Ojciec Prowadzący” - przynajmniej wesoła ferajna Ojrzyńskiego nam go nie połamie! Bramka na 2:1 plus kilka niezłych strzałów. Spłaca swój rekordowy ponoć kontrakt.
FYM - Najlepszy na boisku. Gol na koncie, a mógł ich zdobyć więcej.

7,7 - GRACZ MECZU

28. Marc Gual (82)

Morf - Gol na początku meczu, pod grą.
Maciek - Zrobił swoje, bardzo ładna akcja bramkowa.
Fox - Zaczął prześliczną bramką, która powinna ustawić mecz. Ale nie ustawiła. Niestety później Marc znacznie przygasł. Trochę w tym też winy kolegów z przednich formacji z których podań Hiszpan żyje. Nie zawsze wyjdzie mu indywidualna akcja, jak ta z 3-ciej minuty!
FYM - Piękna akcja bramkowa. Niestety poza nią zrobił niezbyt wiele. Za rzadko szukał piłki, a i ona go zbytnio nie znajdowała.

7,5

18. Tomasz Kupisz (45)

Morf - Pierwsze wejście po powrocie, dobre wybory, ale koledzy nie grali zbyt często aby wykorzystać jego atuty.
Maciek - Jeszcze widać brak zgrania - bardzo powoli wracał do obrony.
Fox - Wielki powrót Tomka w niezbt wielki stylu. Miał grać jako napastnik, choć we Włoszech grał zwykle na wahadle. A Prikryl dalej się kaleczył w destrukcji. Miał jedno podanie do Imaza, ale zabrakło „drobnych” kilku metrów by Hiszpan do niego doszedł. Niepokoiły mnie ślamazarne powroty Tomka pod własną bramkę. Ale trzymam kciuki!
FYM - Nie tak anemiczny jak Cernych, ale i tak te kilka sprintów nie spełniło oczekiwań. To były jego pierwsze minuty po powrocie i na to zwalmy.