Podziurawiona Korona
Morf  |  2 Października 2022  g. 20:38
Po przerwie reprezentacyjnej powróciła ekstraklasa. Jagiellonia w niedzielne popołudnie podejmowała na swoim boisku Koronę Kielce. I gościnna nie była. Zlała gości 4:1 i nie był to przypadkowy wynik. Korona była jedynie tłem, poza niewielkimi fragmentami meczu.

Początek meczu to festiwal nieskuteczności Jagiellonii. W idealnych okazjach strzeleckich błędne decyzje podejmowali Cernych i Imaz, a Gual trafił w słupek. Niemniej jednak gol wisiał w powietrzu. W 31 minucie meczu tak się stało. Po faulu na Gualu zawodnik Korony wybił piłkę na aut. W chwilę później po wznowieniu gry Jaga nie oddała piłki i przeprowadziła akcję. Piłka ponownie trafiła do Guala, ten zakręcił jak dziećmi obrońcami gości i podał do będącego w idealnej pozycji Cernychowi. Fiodor strzelił, ale nie było gola. Do obronionej piłki dopadł Prikril i wpakował z półdystansu piłkę do siatki. Za moment po bramce goście gromadnie rzucili się w kierunku naszej drużyny domagając się sprawiedliwości. W chwilę po wznowieniu gry Łukowski bez asysty i przeszkadzania ze strony gospodarzy strzelił gola, doprowadzając do wyrównania wyniku meczu.

Remis nie zmienił tego co się działo na boisku. W końcu stało się co się stać powinno. W 51 minucie spotkania piłkę ręką w polu karnym zagrał zawodnik Korony, sędzia wskazał na 11 metrz, a karnego na gola zamienił Gual. Kilka minut po strzeleniu bramki durną kartkę otrzymał Alomerovic. Na jego sugestię drugą piłkę z boku wrzucił na boisko jeden z chłopców do podawania piłek w celu przerwania gry i akcji ofensywnej Korony. Sędzia to widział i ukarał żółtym kartonikiem naszego bramkarza. Niezbyt rozsądna decyzja. Dziesięć minut po pierwszym rzucie karnym kolejny raz ręką w polu karnym zagrał zawodnik Korony, sędzia przerwał grę i ponownie wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił tym razem Cernych. Wynik spotkania ustalił w 85 minucie meczu Imaz, po asyście Guala i książkowo przeprowadzonej kontrze. Kolejne bramki dla Jagi mogły jeszcze paść, ale mecz zakończył się i Jagiellonia pewnie w dobrym stylu dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty.

2 października 2022, 15:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 4-1 Korona Kielce
Tomáš Přikryl 31, Marc Gual 52 (k), Fedor Černych 62 (k), Jesús Imaz 85 - Jakub Łukowski 35

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 14. Tomáš Přikryl (79, 32. Miłosz Matysik), 25. Bogdan Țîru, 4. Israel Puerto, 5. Bojan Nastić, 36. Jakub Lewicki (71, 27. Bartłomiej Wdowik) - 11. Jesús Imaz, 26. Martin Pospíšil, 6. Taras Romanczuk (87, 22. Oliwier Wojciechowski), 10. Fedor Černych (71, 60. Mateusz Kowalski) - 28. Marc Gual (87, 34. Maciej Bortniczuk).

Korona: 1. Konrad Forenc - 23. Adrian Danek, 90. Kyryło Petrow, 33. Saša Balić, 11. Łukasz Sierpina (79, 16. Janusz Nojszewski) - 6. Jacek Podgórski (62, 10. Jacek Kiełb), 66. Miłosz Trojak (85, 26. Oskar Sewerzyński), 13. Ronaldo Deaconu, 8. Dalibor Takáč (63, 17. Dawid Błanik), 7. Jakub Łukowski - 99. Jewgienij Szykawka (62, 9. Adam Frączczak).

żółte kartki: Puerto, Alomerović - Danek, Podgórski.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

widzów: 8333.