Oceny po meczu z Koroną
Morf  |  5 Października 2022  g. 21:44
Żółto - czerwone derby dla Jagiellonii !!! Było to bardzo dziwne spotkanie, a sytuacja z oddaniem bramki dla Korony przejdzie do annałów polskiej ligi. Czy słusznie? Każdy ma prawo do własnej opinii. Fakt jest taki, że Jaga upiekła dwie pieczenie na jednym ogniu. Zdobyła 3 punkty oraz nagrodę fair play.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:1 (Prikryl 31. Gual 52 (k), Cernych 62 (k), Imaz 85 - Łukowski 35)

1. Zlatan Alomerovic
Maciek - Jak zawsze w dobrej dyspozycji - tylko ta głupia kartka i raz wyręczył go Bojan.
Fox - Kolejny znakomity mecz Zlatana. Nie miał wielu okazji do wykazania się, ale to co
miał do zrobienia to zrobił! A że nie zachował „czystego konta”
FYM - Bezbłędny w swoich zadaniach. Miał kilka okazji do wykazania się i sprostał wyzwaniom.
7,4

4. Isreal Puerto
Maciek - Dobry występ.
Fox - Najmniej widoczny z naszej „hiszpańskiej trójcy”. Ale i Jego rola na boisku tego od niego nie wymagała. Jakiś taki wyjątkowo nasz Israel spokojny był w porównaniu do meczu w Gdańsku.
FYM - Robił co należy, ale szkoda zarobionej kartki.

6,7

25. Bogdan Tiru
Fox - Rumun zagrał bardzo poprawne zawody. Podobnie jak cały blok obronny. Nawet kilka razy zapędził się do przodu i chwała mu za to, bo „Scyzory” nie zmusiły Jagiellonii do jakiejś zmasowanej obrony.
FYM - Brakowało mu trochę pewności. Popełniał błędy, ale na szczęście bez większych konsekwencji.

6,2

5. Bojan Nastic
Maciek - Bardzo dobry występ, asekuracja w I połowie i parę rajdów ofensywnych w II.
Fox - Tradycyjnie nie na swojej pozycji, ale chyba już zaczyna się do niej przyzwyczajać. Moim zdaniem najpewniejszy z 3-ki naszych stoperów!
FYM - Najlepszy jego mecz na środku defensywy. Z przodu też się fajnie pokazywał dogrywając dobre piłki.

8,0

14. Tomas Prikryl (79)
Maciek - Mimo, że znów nie na swojej pozycji, ale znalazł się tam gdzie trzeba i zachował się jak trzeba.
Fox - Chyba trzeba już dać sobie na luz z pretensjami odnośnie Jego pozycji na wahadle. Gra tam i już! Niemniej gratulacje za pierwszą bramkę w sezonie! Oby teraz już było „z górki”.
FYM - Jego obecność w okolicy pola karnego rywala zakończyła się golem. Kolejny dowód, że musi operować bliżej bramki przeciwników niż swojej.
7,0
36. Jakub Lewicki (71)
Fox - Młody, dawaj tak dalej! Kuba nie bał się wchodzić w pojedynki indywidualne z
Koroniarzami”, bronił też w sumie dość pewnie. Trzeba na Niego stawiać.
FYM - Nie był tak widoczny jak jego odpowiednik po prawej stronie.
6,8
6. Taras Romanczuk (87)

Maciek - Znaczy kapitan, bardzo dobry występ.
Fox - Coraz lepiej i pewniej gra nasz Kapitan po kontuzji. Tradycyjnie wykonał tytaniczną robotę.
FYM - Tradycyjnie nie zszedł poniżej pewnego poziomu. Pewny punkt zespołu.
7,8
26. Martin Pospisil
Maciek - Dobry występ, ładny strzał, parę pomyłek było, ale bez konsekwencji.
Fox - Zasuwał po boisku jak dziki! Szkoda, że bez konkretów w ofensywie, bo tych brakuje Czechowi jak węgla w składzie! Raz fajnie uderzył w I połowie, ale to trochę za mało. W sumie na takie mocne 4-ry. Z minusem.
FYM - Aktywny. Chciał się pokazać z dobrej strony. Kilka nietrafionych decyzji, ale ogólnie dało się to oglądać.
7,2

10. Fedor Cernych (71)
Maciek - Występ dobry, podobnie jak Jesus mógl się zachować inaczej.
Fox - mam problem z oceną występu Fiedzi. Powinien mieć na liczniku przynajmniej 3
bramki. A ma jedną i to z karnego. Chyba jednak nie pozwoli ona mu się odblokować, bo sp...ł znakomitą okazję chwilę po wykorzystanym karnym. Ale dużo pracował na boisku i po koleżeńsku odstąpił 1- wszego karnego Gualowi!
FYM - W porównaniu z meczem w Gdańsku wypadł znacząco lepiej. Fajnie, że w końcu zaliczył trafienie.

6,7

11. Jesus Imaz
Maciek - Pracowity, z golem, ale mógł zachować się w paru akcjach inaczej.
Fox - Kolejne bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Jesusa! Wprawdzie chciał lekko
zaszpanować” podcinką a’la Franek w I połowie, ale bramka na 4:0 zaciera to „przewinienie”. A do „Franka” w ilości strzelonych w Jadze goli Imazawi już coraz bliżej!
FYM - Mógł wypaść znacznie lepiej, ale na listę strzelców udało mu się wpisać.
7,3

28. Marc Gual (87)
Maciek - Jego dzień, biegał kręcił rywalami, strzelał.
Fox - Ależ On pazerny na te bramki ! I BARDZO dobrze! Oprócz goli nasz „Mareczek” bardzo lubi sobie podryblować. I też BARDZO dobrze! Bo z miejsca widać jaką to robi różnicę. Znakomity mecz Hiszpana. Nawet to, że „nie widział” tej piłki wybitej na aut, nie zmienia tego faktu!
FYM - Bardzo dobry mecz w jego wykonaniu. Kolejny gol i przytomna asysta. Do tego popisy w dryblingu.
8,8 - GRACZ MECZU

18. Mateusz Kowalski (19)
Maciek - Napastnik ,ale poprawnie w odbiorze.
Fox - I niestety (a może stety) tak powinno wyglądać „łapanie minut” przez Mateusza w
ekstraklapie”. Mocno korzystny wynik, zmęczony przeciwnik... I muszę przyznać, że nasz Junior całkiem nieźle na tle „Koroniarzy” w końcówce wyglądał.
FYM - Z przodu bez szału. W defensywie jedna efektowna interwencja. Ciągle ma problem z zabłyszczeniem jak w debiucie.
5,5
27. Bartłomiej Wdowik (19)

Maciek - Krótko, poprawnie.
Fox - I tu mamy mały problemik. Bartek wrócił po kontuzji i zagrał dość przeciętne
zawody. Ale pamiętajmy, że po wyleczeniu urazu nie miał nawet „rozbiegu” w rezerwach przed wskoczeniem do I-go składu!
FYM - Wszedł z musu na prawą stronę, na której zwyczajnie nie gra i było to widać.
5,0
32. Miłosz Matysik(11)
Maciek - Krótko, ale poprawnie.
Fox - Grał krótko, ale tradycyjnie na dużej intensywności. Nie wiem, czy to On szuka piłki, czy akcje podążają zazwyczaj przez „Jego” sektor boiska. Więcej niż przyzwoity mecz Miłosza!
FYM - Miał po wejściu utrzymać wynik z tyłu bez zmian i zrobił to.
6,3
34. Maciej Bortniczuk (3)
brak oceny
22. Oliwer Wojciechowski (3)
brak oceny

Trener Maciej Stolarczyk
Maciek - I połowa na remis, w przerwie skorygował ustawienie i dobre zmiany, może trochę za późno wpuszczony Bortniczuk
Fox - Ciężko się do „Trenejro” za ten mecz „przystosunkować”. Grał tym kogo miał do
dyspozycji, zmiany może nie za wiele wniosły, ale też i niczego nie zepsuły. Taktyka na mecz chyba też odpowiednia. No i ta decyzja o „wymianie” autu na bramkę dla Korony. Czapki (kaszkiety?) z głów!
FYM - Zmianami może zbytnio nie pomógł, ale za to dobrze dyrygował zza linii.