Jagiellonia vs Śląsk - Oceny pomeczowe
FYM  |  28 Września 2023  g. 23:33
Nasz MVP tego spotkania pomimo, że jest zawodnikiem ofensywnym, otrzymał ten tytuł bez wpisania się na listę strzelców, jak i asystentów. Jak do tego doszło?

Sławomir Abramowicz
6.9

Fox - B
ardzo przyzwoity mecz Sławka. Co prawda Śląsk nie poddał naszego młodego golkipera jakiejś straszliwej próbie, ale żaden babol mu się nie przytrafił, a przy strzale Schwartza dopisało mu szczęście. Słyszysz Zlatan?!
Maciek - Widać głód piłki. Kilka dobrych i bardzo dobrych interwencji oraz sporo szczęścia. Żółta kartka powinna obniżać notę, ale nie te dawane w tym meczu przez arbitra Raczkowskiego. Dobry występ.
Orzech - Pewny punkt zespołu. Nie było widać strachu w jego oczach przy interwencjach. Wybronił to co mógł wybronić, a te trudne sytuacje kończyły się niecelnymi strzałami. Kontrowersyjnie powiem, ale widzę go w meczu z Legią Warszawa.

Michal Sáček
6.3

Fox - Grał poprawnie, ale nie w pełnym wymiarze czasowym, bo zszedł z placu z urazem. Po ostatnich dość średnich występach była to lekka zwyżka formy Czecha. Oby nie przerwała jej (tfuuu!) kontuzja.
Maciek - Solidny w obronie, troszkę słabiej w ofensywie. Całkiem udany występ.
Orzech - Dobrze zaprezentował się w obronie. Solidny występ, na poziomie do którego zaczynamy się przyzwyczajać. Zszedł przedwcześnie z kontuzją i to wzbudza niepokój.

Dušan Stojinović
5.3

Fox - Zrobił to co do Niego należało. Choć tradycyjnie był lekko "podogniony". Ciężko powiedzieć, że ten występ oderwie Go od ławy, bo jak się popatrzy jaki wpływ na mecz miał Jego zmiennik Dominik...
Maciek - W pucharze dostał szansę od 1 minuty i nieźle się zaprezentował. Występ na plus.
Orzech - Ogólnie występ można zaliczyć na plus. Na początku elektrycznie, ale w miarę przebiegu gry mniej było tych błędów. Po zejściu Michala przeszedł na pozycję bocznego obrońcy.

Adrián Diéguez
5.7

Fox - Gołym okiem widać zjazd formy Hiszpana. Nie popełnił jakiegoś spektakularnego "babola", ale malutkie "babolki" znowu mu się przytrafiały. To niepokoi w świetle jego pozycji jako lidera naszej defensywy.
Maciek - Grał bardzo uważnie w obronie. Pomyłek znacznie mniej niż w meczu w Łodzi.
Orzech - Zagrał na swoim poziomie. Na początku meczu posłał kilka długich podań, celnych, ale niestety przyjmujący tego nie udźwignęli. Na minus sytuacja z 80 minuty, kiedy patrzył jak Schwarz dostaje podanie na 5 metr i uderza głową.

Bojan Nastić
4.1 [Flet]

Fox - Sympatyczny Bojan wraca po kontuzji i niech łapie minuty. Ciężko będzie mu jednak wygryźć ze składu Bartka Wdowika. Ale niech próbuje!
Maciek - Powrót po kontuzji. Widać, że nie czuje jeszcze boiska i szuka formy.
Orzech - Najpierw myślałem, że nie gra w wyjściowej jedenastce z powodów zdrowotnych (odnowiona kontuzja na początku sezonu). Po tym meczu widzę jednak jego duże braki. Wolny, przewidywalny i notujący dużo strat.

Tomasz Kupisz
6.4

Fox - Dostał 80 minut od Trenera, podczas gdy w lidze nawet nie zawsze podnosi się z ławy! Starał się, zapierdzielał, ale nie zawsze były w tym sens i jakość. Tęsknię za "starym" Tomkiem gdy wraz z "Grosikiem" siali popłoch na skrzydłach rywali Jagi. Ale "to se ne vrati". Chyba… Bo w Szczecinie jakoś "vratiło"!
Maciek - Jak zawsze waleczny, tym razem bezkompromisowy. Potrafił piłkę wybić w trybuny, aby uniknąć ryzyka. Jeden z jego najlepszych występów. 
Orzech - Dobry mecz Tomka. Zaryzykuję, że najlepszy od czasu powrotu do Jagiellonii. Bardzo aktywny i waleczny. Wszędzie go było pełno, niestety zakończył bez konkretu. Mógł odskoczyć przy strzale Imaza, a tak zablokował strzał.

Jarosław Kubicki
5.9

Fox - Cały mecz Jarosława. I to dość przyzwoity mecz. Bez konkretów w ofensywie, ale dający nadzieję, że wróci Jego forma z początku rozgrywek ligowych.
Maciek - Szarpał, walczył, jednak za dużo strat i złych wyborów.
Orzech - Solidny występ. Bardzo się starał, tak jak na początku sezonu kiedy to pokazywał dobrą dyspozycję. Oby pozostał pewnym punktem zespołu grając od podstawy czy z ławki.

Nené
7.0

Fox - Do pewnego momentu (wiadomo jakiego!) miałem serdecznie dość oglądania snującego się po boisku Portugalczyka. Za mało daje w grze do przodu. Zrobił się taki "tarasowaty", a nam dwóch Tarasów nie trzeba. Aż wreszcie "nadejszła wiekopomna chwila"!
Maciek - W końcu zrobił to czego od niego oczekujemy. Piękna bramka z dystansu. Udany występ.
Orzech - Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy na jego lewą nogę. Gol oczywiście piękny, zza pola karnego. To on napoczął Śląsk i potem było już łatwiej.

Kristoffer Hansen
4.7

Fox - Trzeci już mecz Norwega obok którego przechodzi On w "papuciach". Nic nie daje w ofensywie, w defensywie też słabiutko. Poniżej noty wyjściowej i mam (ciągle) nadzieję, że i swoich możliwości.
Maciek - Niezły występ, za często jednak grał zbyt czytelnie dla rywala.
Orzech - Chęci są, ale techniki nie widać. Szybki, ale przyjęcie na niskim poziomie. Dużo strat i nie stworzył zagrożenia. Coś długo się rozkręca.

Jesús Imaz
7.4

Fox - Zgoda, miał masę niecelnych zagrań. Ale to były wszystko podania do przodu, a w tym meczu jakoś w Jadze nie było innych chętnych aby w te "buty" wskoczyć. Tak więc prawie całe zawody nasza kreacja z przodu "wisiała" na Jesusie. I do tego gol. Brawo!
Maciek - Bramka strzelona na urodziny. Był tam gdzie trzeba. Zdobyczy mogło być więcej, ale nie ma co narzekać.
Orzech - Im starszy tym lepszy? Imaz zdobył pięknego gola i wbił przysłowiowy "gwóźdź do trumny" Śląskowi Wrocław. Bardzo dużo pracował przez cały mecz. Już można mówić o optymalnej dyspozycji Jesusa. Rychło w czas!

Afimico Pululu
7.9 [MVP]

Fox - Powinien mieć ksywę "Panzerlulu"! Co ten Gość wyczynia na boisku, to jest niesłychane i w "ekstraszkapie" niespotykane! On chyba jest w stanie biec z całą drużyną przeciwną (wliczając rezerwowych wraz z ławką) na plecach i jeszcze celnie podawać! Do tego Afi coraz bardziej gra "pod drużynę", która chyba już się Go powoli "nauczyła".
Maciek - Mimo, że nie strzelił bramki, był najlepszy na boisku. Odważnie szedł do przodu,  trudny do zatrzymania przez rywali. Jego czas.
Orzech - Można skopiować ocenę z poprzedniego meczu. Zabrakło tylko gola. Pełny mecz, kondycja zbudowana. Oj, ciężko widzę obronę przeciwników w niedzielę.

Miłosz Matysik
4.9

Fox - Wydaje mi się, że Miłosz zwyczajnie nie chce odchodzić z Białegostoku i dlatego celowo obniża swoje loty. A tak serio, to był to kolejny słabieńki mecz naszej nadziei transferowej. Elektryczny, miękki, niedokładny.
Maciek - Wszedł na zmianę i mimo całkiem niezłego występu, znów się niestety minął z piłką. 
Orzech - Nie był to dobry występ. Nie wiem, czy to tylko ja to widzę, ale Miłosz zalicza regres zamiast progresu. Zaryzykuję i powiem że powinien odpocząć kilka meczów, a w jego miejsce powinien wskoczyć Dusan.

Bartłomiej Wdowik
6.6

Fox - Dostał niecałe 40 minut, ale wykorzystał je znakomicie. Wprawdzie bramki z rzutu wolnego nie strzelił, bo chyba sam siebie trochę przechytrzył (mógł walić obok, ale chciał zaskoczyć bamkarza przenosząc piłkę nad murem), ale parł do przodu, dryblował, podawał. Jeden z naszych najlepszych graczy w tym meczu.
Maciek - Dobra zmiana, solidny w obronie plus minimalnie niecelny strzał z daleka.
Orzech - Po jego wejściu zaczęło się coś dziać. Jest w formie. Niezłe uderzenie, które minęło nieznacznie słupek. Absolutnie numer 1 na swoją pozycję i długo, długo nic.

José Naranjo
5.0

Fox - Oj słabiutko, słabiutko panie Jose! Wolny, bez pomysłu, ale i ponownie przez Kolegów z Drużyny jakby trochę ignorowany! A może właśnie dlatego co napisałem w pierwszym zdaniu? Chłopie ogarnij się, bo przyszedłeś do Białegostoku ciągnąc naszą ofensywę, a nie prezentować jedno udane zagranie w kilku meczach!
Maciek - Występ ogólnie na mały plus. Próbował, walczył, ale bez efektu.
Orzech - Ile można pisać, że walczył? W grze obronnej kolejna żółta karta. Jako napastnik dograł wysoką piłkę do Pululu gdy ten zaatakował z przewrotki Panią Steward.

Dominik Marczuk
7.0

Fox - Przekozak! W 10 minut zrobił tyle zamieszania w obronie "Malinowych" co pół naszej Drużyny przez cały mecz. Chłopak z kopa otworzył sobie drzwi do "Ekstraklapy". I to drzwi obrotowe!!!
Maciek - Wszedł w 80 minucie. Zaczął od rajdów prawą stroną. Zakończył piękną asystą przy drugiej bramce.
Orzech - Wszedł dopiero w 80 minucie, ale wprowadził takie zamieszanie i zrobił takie wrażenie jakby grał co najmniej pełną połowę. Pewny siebie, szybki i odważny. Asysta palce lizać.

Taras Romanczuk
6.0

Fox - Grał tak jak miał grać. Uporządkował i uspokoił naszą grę w środku pola w końcówce meczu. Inna sprawa, że na tym etapie spotkania "Malinowi" oddychali już rękawami.
Maciek - Mimo, że występ krótki, ale mocno bezkompromisowy. Blokował, odbierał, czyścił, utrzymywał rywala z daleka od bramki Jagiellonii.
Orzech - Taras wszedł, aby zapanował spokój w tyłach. Chyba nie jest jeszcze do końca zdrowy, ale swoje zrobił.
 
 
 
 
Klub
M
PKT
BR
1
Pogoń Szczecin
1
3
3-0
2
Raków Częstochowa
1
3
2-0
3
Jagiellonia Białystok
1
3
2-0
 
Lech Poznań
1
3
2-0
 
Legia Warszawa
1
3
2-0
6
Radomiak Radom
1
3
2-1
7
Cracovia
1
1
1-1
 
Piast Gliwice
1
1
1-1
 
Stal Mielec
1
1
1-1
 
Śląsk Wrocław
1
1
1-1
 
Widzew Łódź
1
1
1-1
 
Lechia Gdańsk
1
1
1-1
13
GKS Katowice
1
0
1-2
14
Górnik Zabrze
1
0
0-2
 
Puszcza Niepołomice
1
0
0-2
 
Zagłębie Lubin
1
0
0-2
 
Motor Lublin
1
0
0-2
18
Korona Kielce
1
0
0-3
 
OSTATNI
23.07.2024, 17:30
 
 

0:4

 
NASTĘPNY
27.07.2024, 17:30
 
 

-:-

 
 
 
 
Bramki
Zawodnik
1
Rui Filipe Da Cunha Correia Nene
1
Mohamed Lamine Diaby-Fadiga
 
 
 
 
Partnerzy
 
 
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Znajdź nas na:
Partnerzy
 
 
© 2004-2024 jagiellonia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.