Jagiellonia vs Stal - Oceny pomeczowe
FYM  |  6 Listopada 2023  g. 10:29
Wygrana 4:0, bohaterów nie brakowało. Wybór najlepszego tego dnia w drużynie nie był jednak skomplikowany...

Zlatan Alomerović
6.1

Fox - Bardzo pewny występ naszego bramkarza. Wreszcie nie było idiotycznego zwlekania z wybiciem piłki, tworzącego zagrożenie pod naszą bramką. Inna sprawa, że Stal zbyt wiele roboty Zlatanowi nie przysporzyła.
FYM - Praktycznie bezrobotny. Zaledwie jeden strzał w światło bramki, który jakiś specjalnie trudny do obrony nie był. Choć trzeba przyznać, że interwencja przy nim wzorcowa nie była.
Maciek - Za dużo okazji do wykazania się swoim kunsztem nie miał. Co miał wyłapać, to wyłapał. Mecz na zero z tyłu.
Orzech - Miał jedną bardzo dobrą interwencję w pierwszej połowie. Ogólnie nie miał okazji się wykazać ponieważ Stal miała problemy z celnością. Nie zdarzyły mu się błędy przy wyprowadzaniu. Jak nie miał do kogo zagrać posyłał długą piłkę.

Michal Sáček
7.1

Fox - Wrócił Michal sprzed meczu w "Paprykowie". Inna sprawa, że po Jego stronie biegał nie Grosicki, a Wołkowicz. Niemniej, był to więcej niż przyzwoity mecz Czecha.
FYM - Bardzo dobry mecz Czecha. Pewny z tyłu, aktywny z przodu. W takiej dyspozycji jest ogromną wartością dla drużyny.
Maciek - Kolejne dobre zawody w wykonaniu Michała.
Orzech - Dobry mecz w jego wykonaniu. W drugiej połowie miał na tyle sił, że wbiegał z piłką na połowę przeciwnika. Dobrze się ustawiał. W obronie bez większych błędów.

Mateusz Skrzypczak
7.4

Fox - "Nadejszła wiekopomna chwila”, że tak pojadę Pawlakiem z "Samych Swoich". Wreszcie Mateusz rozegrał lepsze, przynajmniej moim zdaniem, zawody niż Dieguez. Naprawdę "Skrzypa" jest jednym z największych wygranych ostatnich tygodni w Jagiellonii.
FYM - Gra u boku Diegueza procentuje. Mateusz nie popełnia jakichś drastycznych błędów i zyskuje pewność. To się zawsze przyda…
Maciek - Widać duży postęp w grze. Gra pewniej, bez głupich strat. Rozwija się przy Diéguezie. Oby tak dalej...
Orzech - Najlepszy z bloku obronnego w tym dniu. Nie miał zagrań pod nogi przeciwnika po których robiło się ciepło (jak niektórzy koledzy z formacji). Parę niezłych, długich zagrań w tercję ataku. Od czasu powrotu do pierwszego składu nie mam do niego zastrzeżeń.

Adrián Diéguez
7.0

Fox - Miał przynajmniej dwie groźne straty, które kończyły się zagrożeniem ze strony Stali. I o mały włos nie zapakował "swojaka". Oczywiście dalej imponował wyprowadzaniem piłki, ale oceniamy Go głównie za grę obronną.
FYM - Zdarzył mu się babol, który mógł się źle skończyć. Szczęśliwie tak się nie stało. W dalszym ciągu śrubuje statystyki podaniowe (w tym meczu wykonał ich ponad 100 na ponad 90-procentowej celności).
Maciek - Do paru interwencji można było się przyczepić. Pewny punkt obrony. Te jego podania otwierające drogę do bramki rywala...
Orzech - "El Professor" miał kilka nieprofesorskich zagrań wprost pod nogi piłkarzy drużyny przeciwniej, po których się zagotowało, ale czyste konto powinno mówić samo za siebie. Ogólnie występ na duży plus.

Bartłomiej Wdowik
9.2 [MVP]

Fox - Przyznaję się bez bicia. Dałem Bartkowi "10". Po co nam karne, jak mamy maszynę do ładowania pięknych goli z rzutów wolnych? Oprócz tego oczywiście gol z karnego i naprawdę wyśmienita gra na skrzydle przeciwko Domańskiemu. Znakomicie wygląda ta nasza lewa strona!
FYM - Kolejny popis Bartka. Trafił z rzutu karnego. Trafił z rzutu wolnego. Zachwycająca jest ta jego powtarzalność przy tych fragmentach gry. Oby nie zatrzymał się w tym do końca sezonu!
Maciek - Jego dzień. Pewnie wykonany karny i ten cudowny rzut wolny. W obronie też bardzo dobrze.
Orzech - Tu nie ma co się rozpisywać, bo wszyscy wokół to robią. Dublet obrońcy. Kolejny gol z rzutu wolnego typu "miód-malina" i drugie powołanie do reprezentacji Polski na horyzoncie. Trzymajmy go jak najdłużej w naszej Drużynie. Był też bliski gola z dystansu na którego ktoś z Redakcji ewidentnie czeka.

Nené
7.3

Fox - Chyba najlepszy występ Nene od wielu spotkań. Sporo podawał. Dwa razy groźnie, choć minimalnie niecelnie strzelał. Nie było widać braku Tarasa na boisku i jest to m.in. zasługa Portugalczyka.
FYM - Pracowite spotkanie Portugalczyka. Dużo biegał, dużo podawał. Próbował też strzelać i trzeba przyznać, że był bardzo blisko pięknego trafienia. Takiego w swoim stylu.
Maciek - Pod nieobecność Tarasa dopiero widać jaką rolę ma w drużynie. Próba strzału była. Szkoda, że nie wpadło. Szacunek Nene.
Orzech - Widziałem kilka dobrych możliwości na szybki atak (szczególnie w pierwszej połowie), ale niestety zagrywał do najbliższego. Często faulowany, dużo był pod grą. Gdyby to uderzenie z drugiej połowy weszło…

Jarosław Kubicki
7.4

Fox - Równie dobry występ na pozycji defensywnego pomocnika, jak ostatnio na "10". A może i lepszy! Chyba jednak bardziej służy Jarosławowi operowanie w głębi pola. Cholernie szkoda Jego kontuzji. Trzymam kciuki i zanoszę modły co by nie było to nic poważnego.
FYM - Przyzwoity występ pomocnika, okupiony niestety kontuzją, która może go na jakiś czas wykluczyć. Byłoby szkoda stracić zawodnika, który prezentuje niezłą, stabilną formę.
Maciek - Dobry występ. Waleczny i pracowity. Oby szybko wrócił do zdrowia.
Orzech - Zostawia zdrowie na boisku i tym razem zabrzmi to dosłownie, ponieważ zszedł z urazem. Napędza nasze akcje i dużo gra do przodu. Symptomatyczne, jak pokazywał kolegom z zespołu aby zwolnili grę. Może nie miał opaski, ale tego dnia zagrał jak lider.

Dominik Marczuk
7.7

Fox - Aż żal było patrzeć jak niszczy doświadczonego Leandro! Zanotował przechwyt i asystę przy trafieniu Hansena oraz wywalczył rzut karny. Czego więcej chcieć? Bramek! Choć jestem dziwnie spokojny, że zaraz zacznie Domiikowi i na tym polu "żreć".
FYM - Kluczowa postać w pierwszej połowie spotkania. Asysta zaliczona. Wywalczenie karnego zaliczone. Fajnie się ogląda jak sieje popłoch w szeregach rywala.
Maciek - Kolejna asysta plus wywalczony karny. Tylko ta złapana żółta karta.
Orzech - "Hulaj dusza, piekła nie ma" wydaje się być dewizą Dominika. Trzeba zauważyć, że pierwsza asysta to asysta z prawdziwego zdarzenia. Wrócił do obrony, przerwał kontrę i podał piłkę wprost do Hansena. Wywalczył rzut karny. W drugiej połowie mógł mieć kolejną asystę, ale Wdowik nieznacznie przestrzelił.

Kristoffer Hansen
8.7

Fox - Łupił wraz z Wdowikiem na swoim skrzydle Stal niemiełosiernie. Prawdziwy Wiking! W ostatnich tygodniach Krzyś gra dobrze, albo bardzo dobrze. I oby tak zostało, bo nagle okazało się, że i bez Imaza nasza siła rażenia jest potężna!
FYM - Norweg jest w gazie. Kolejne trafienie zaliczone. Z dobrej strony pokazał się nie tylko przy akcji bramkowej. Można śmiało założyć, że ma już pewne miejsce w wyjściowej jedenastce.
Maciek - Piękna bramka i kolejny super występ. Czekamy na następne akcje i bramki.
Orzech - Kiedy rywal jest w niskiej obronie pierwsza bramka jest kluczowa dla losów meczu. Pan Wiking pięknie przymierzył z okolic szesnastki i otworzył wynik. Kolejny bardzo dobry mecz. Chyba Widzew pluje sobie w brodę, że wypuścił za darmo takiego piłkarza…

José Naranjo
5.9

Fox - Bardzo "dyskretny" występ. Mógł otworzyć wynik meczu, ale bodaj Getinger wybił piłkę z bramki po Jego dość sytuacyjnym uderzeniu. Trochę pracował w defensywie. Wszedł za Niego Imaz i pokazał co powinien zrobić zawodnik ofensywny.  Jose, trochę to mało jak na nasze oczekiwania. Nie pierwszy zresztą raz...
FYM - Z przodu ponownie bez szału. Gubił się w dryblingu przez co zaliczał straty. Na plus aż 4 odbiory. Może powinien grać bliżej własnej bramki?
Maciek - Walczył, próbował, szkoda że nie wpadło. Jest nad czym pracować.
Orzech - Może ten występ wyglądałby lepiej gdyby jego strzał nie został wybity z linii bramkowej. Wykonał dużą pracę, ponieważ bardzo często z powodzeniem wracał do obrony. Schodząc był niezadowolony, podobnie jak ja.

Vinícius Matheus
4.2 [Flet]

Fox - Moja Monia twierdzi, że zagrał całkiem przyzwoicie. No cóż, podniosłem dlatego ocenę o jedno "oczko", bo miałbym prze… A tak na serio to i tak było lepiej niż w Poznaniu. Ładnie się obrócił w 1 połowie, ale Go zablokowano, zaś w 2 oddał niecelny strzał w dość dobrej sytuacji. Chyba trochę zjada Go trema. Może jednak coś z Niego będzie?
FYM - Bardziej widoczny niż w Poznaniu, ale dostał też więcej minut. Nie pokazał nic co mogłoby być jakąś nadzieją na przyszłość.
Maciek - Walczył, próbował. Jest potencjał, ale jeszcze trzeba popracować.
Orzech - Z fryzury Gnabry, z imienia Vinicius Jr, a ze stylu gry Bida. Nie umie zastawić się z piłką i notował dużo strat. Każda jego minuta w na boisku była po to, aby załatać dziurę po Pululu (zanim wejdzie na boisko). Występ taki jak debiut w Poznaniu... słaby.

Jakub Lewicki
4.9

Fox - Wszedł za Marczuka i nawet oddał jeden strzał. Nie było źle, choć nie wszyscy redakcyjni Koledzy tak uważają. Chyba jednak brakuje Kubie ogrania, bo kilka razy mógł podejmować lepsze decyzje.
FYM - Pomijając zgranie do Imaza, które przyczyniło się do trzeciej bramki, to nic więcej nie pokazał. Dobre i to.
Maciek - Asysta przy bramce Jesusa . Widać szansę na lepszą przyszłość.
Orzech - Zgrał piłkę do Imaza przy jego uderzeniu. Niestety nie był to dobry mecz młodzieżowca. Prawie każde zagranie piłki do przodu kończyło się stratą, a miał też kilka niecelnych do tyłu. Kibicuję mu i wierzę, że od czasu powrotu na ławkę będzie tylko lepiej.

Afimico Pululu
5.1

Fox - Fajnie, że Afi wrócił. Choć wrócił tak w 50 procentach. Jeszcze nie był w stanie tak harować w ofensywie jak przed kontuzją. Raz chciał trochę "na siłę" zaistnieć i mógł zrobić coś lepszego niż strzelać. Trochę niepokoi Jego utykanie już po końcowym gwizdku.
FYM - Liczył na możliwość zaliczenia trafienia z rzutu karnego. Los mu jednak nie sprzyjał i musiał obejść się smakiem. Widać, że potrzebuje minut po przerwie spowodowanej kontuzją.
Maciek - Wszedł i znów był często faulowany, czego znowu eksportowy sędzia Marciniak nie zauważał. Dobry występ.
Orzech - Nie ma jeszcze tej pewności w grze. Zaliczył dużo strat, nie jak na niego. Oddał celny strzał na bramkę, ale blisko środka i lekko. Jeszcze trzeba poczekać, aż będzie w swojej optymalnej dyspozycji.

Jesús Imaz
7.0

Fox - Powrót "Króla"! W prawdzie bramkę zapisano jako samobójczą Matrasowi, ale bez "pierdyknięcia" Imaza gola by przecież nie było! Ogólnie dał bardzo dobrą zmianę. Teraz tylko chuchać i dmuchać aby Jesus wykurował się w pełni.
FYM - Gol co prawda trafił na konto obrońcy rywali jako samobójczy, ale cegiełkę do końcowego wyniku Hiszpan dorzucił.
Maciek - Po dłuższej przewie wszedł i od razu strzelił bramkę (tak jakby). Dobry występ.
Orzech - Wolny elektron zrobił swoje i wypracował trzecią bramkę, która ostatecznie zabiła emocje. Widać, że brakowało mu gry. Dobre wejście z ławki rezerwowych. Najlepsza zmiana.

Tomasz Kupisz
5.9

Fox - "Prawie" wywalczył karnego, ale i tak "Wdowa" zrobił swoje waląc po "widłach" z wolnego. Inna sprawa, że kiedyś Tomek obiegł by tego obrońcę Stali 2 razy w kółko, a w piątek musiał dać się faulować aby z tej akcji coś wyszło. No i bez żółtej kartki. Same pozytywy! A tak na serio to "6". Tomek, stać Cię na więcej!
FYM - Można zażartować, że wywalczył karnego. Z kolei na serio, to można przyznać, że był w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Zawsze coś…
Maciek - Waleczny jak zawsze i pracujący dla drużyny. Jeden z lepszych występów Tomka
Orzech - Wywalczył rzut karny zamieniony na rzut wolny po którym padła bramka. Bardzo się starał. Na pewno dostanie minuty w pucharowym meczu z Resovią.

Dušan Stojinović
5.7

Fox - Wszedł i niczego spektakularnego nie osiągnął z przodu, jak i w defensywie. Ale jako zmiennik daje radę. Choć nie takich jak On Trenejro stawiał już "do pionu"!
FYM - Miał swój udział przy trzecim golu. Dośrodkowanie może nie było idealne, ale pozwoliło poprowadzić akcję w kierunku zdobycia bramki.
Maciek - Wszedł i zaliczył dobry występ.
Orzech - Może się powtórzę, ale podoba mi się jego gra. Zagrał odważnie z przodu, kiedy to był zamieszany w trzecią bramkę. Pewny w tyłach. Dobry zmiennik.
 
 
 
 
Klub
M
PKT
BR
1
Jagiellonia Białystok
34
63
77-45
2
Śląsk Wrocław
34
63
50-31
3
Legia Warszawa
34
59
51-39
4
Pogoń Szczecin
34
55
59-38
5
Lech Poznań
34
53
47-41
6
Górnik Zabrze
34
53
45-41
7
Raków Częstochowa
34
52
54-39
8
Zagłębie Lubin
34
47
43-50
9
Widzew Łódź
34
46
45-46
10
Piast Gliwice
34
43
38-35
11
Stal Mielec
34
43
42-48
12
Puszcza Niepołomice
34
40
39-49
13
Cracovia
34
39
45-46
14
Korona Kielce
34
38
40-44
15
Radomiak Radom
34
38
41-58
16
Warta Poznań
34
37
33-43
17
Ruch Chorzów
34
32
40-55
18
ŁKS Łódź
34
24
34-75
 
OSTATNI
25.05.2024, 18:00
 
 

3:0

 
 
 
 
Bramki
Zawodnik
12
Afimico Pululu
12
Jesus Imaz
9
Kristoffer Hansen
9
Rui Filipe Da Cunha Correia Nene
9
Bartłomiej Wdowik
6
Jose Manuel Garcia Naranjo
6
Dominik Marczuk
3
Mateusz Skrzypczak
2
Jakub Lewicki
2
Kaan Caliskaner
1
Wojciech Łaski
1
Taras Romanczuk
1
Michal Sacek
1
Jarosław Kubicki
 
 
 
 
Partnerzy
 
 
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Znajdź nas na:
Partnerzy
 
 
© 2004-2024 jagiellonia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.