Jagiellonia vs Warta - Oceny pomeczowe
FYM  |  7 Grudnia 2023  g. 14:58  |  Aktualizacja: 7 Grudnia 2023  g. 21:33
Najważniejszy jest awans... ale każdego z osobna można ocenić. I okazuje się, że nie trzeba było ani strzelić bramki, ani zaliczyć asysty, żeby zostać MVP...

Sławomir Abramowicz
7.5

Fox - Nie zamarzł nam Sławek w bramce, a miał prawo, bo Warta nie niepokoiła Go zanadto przez większość spotkania. Do tego pod koniec meczu uchronił "Jagę" przed nerwową końcówką broniąc dwa bardzo kąśliwe strzały z bliska. Bardzo dobry występ młodego bramkarza, który do końca zachował koncentrację.
FYM - Przez większą część meczu bezrobotny, ale gdy trzeba było, to stanął na wysokości zadania. Dobrze, to buduje…
Maciek - Świetny mecz w jego wykonaniu, a podwójna obrona z drugiej połowy wręcz pokazowa. Brawo!
Orzech - W pierwszej części nie bawił się w rozegranie gdy było większe zagrożenie. W drugiej częściej brał udział w "klepaniu". Wyglądał pewnie, a już jego podwójna interwencja z końca drugiej połowy wybitna.

Dušan Stojinović
6.7

Fox - Dobrze, że VAR wyczyścił Jego "błąd" i odwołał rzut karny dla Warty. Niezły mecz Dusana, ale to nie to samo co Sacek. Rozwija się i łapie pewność, ale Panie Adrianie, może znajdzie Mu Pan jakąś inną pozycję na boisku?!
FYM - Ponownie Słoweniec pokazał się z niezłej strony. Oby cierpliwie czekał na swoje szanse, bo wygryzienie Sacka wydaje się w tej chwili niewykonalne.
Maciek - Coraz lepsza gra Dusana. Pomyłki się zdarzały, ale więcej było dobrych podań, przechwytów czy blokowania.
Orzech - Gdyby nie VAR mógłby zostać antybohaterem początku spotkania. Potrzebował kilkunastu minut, aby się rozkręcić. Im dalej w las, tym pewniej grał. Rozgrywał i nie wybijał na oślep. Kolejny dobry mecz.

Mateusz Skrzypczak
7.2

Fox - Bardzo pewny i twardy w obronie. Trochę gorzej jeśli chodzi o wyprowadzanie piłki. Ale od tego są inni. Choćby Jego Kolega ze środka obrony…
FYM - Mecz na zero z tyłu. Czego chcieć więcej? Tego i owego, ale jest dobrze. Wydaje się, że Mateusz złapał stabilną formę.
Maciek - W tym meczu powrócił na falę wznoszącą. Spokojne i pewne interwencje.
Orzech - Wcześniej pojedynek 1 na 1 z przeciwnikiem bez asekuracji ze strony kolegów powodował u mnie większe ciśnienie. Teraz Mateusz jest bardzo pewny siebie, jak też jest pewny gry w pierwszym składzie. A jeszcze nie tak dawno nikt nie wyobrażał sobie innego miejsca niż ławka rezerwowych.

Adrián Diéguez
7.0

Fox - Przytrafiło się Hiszpanowi parę głupich strat i niecelnych podań. Nie powtórzył też swojego firmowego podania, które przyniosło gola w Grodzisku. Ale z tyłu ze Skrzypczakiem stworzyli w środku naszej obrony zaporę nie do przebicia dla piłkarzy Warty.
FYM - Razem ze Skrzypczakiem się chyba specjalnie nie przemęczyli. I chyba na to nie narzekał.
Maciek - Świetny w obronie, niezły w wyprowadzaniu piłki. Dobry mecz.
Orzech - Niepotrzebne żółtko złapane za "lot" zakończony na plecach obrońcy. Później musiał uważać z ostrzejszymi wejściami. Dobrze czyścił pod bramką i posyłał piłki z pominięciem linii pomocy, co bardzo przyśpieszało grę.

Bartłomiej Wdowik
7.0

Fox - Kolejny bardzo "dyskretny" mecz Bartka, który nie notuje liczb (nawet asystę z rogu przy golu Imaza odebrał Mu Nene). Bardzo pewny w grze defensywnej, ale mógł więcej dać z przodu.
FYM - Chyba trochę nie w smak mu było, że Lewicki grał tak wysoko i przy kiepskim stanie murawy nie było łatwo podawać młodszemu koledze. Z Hansenem chyba lepiej się gra…
Maciek - W tym meczu szczególnie było widać jego dobrą grę w defensywie.
Orzech - Nie wiem co już można napisać o jego grze żeby się nie powtarzać. Dawno nie miał okazji uderzyć z rzutu wolnego i przypomnieć wszystkim jakim jest specjalistą od stałych fragmentów gry, ale też z rzutów rożnych niestety nic nie wychodziło. Ładnie kilka razy zagrał prostopadłą piłkę do wbiegających kolegów.

Dominik Marczuk
5.3 [Flet]

Fox - Ewidentnie "zaciął się” nasz skrzydłowy. Gdy otrzymywał piłkę nie ryzykował gry jeden na jeden. Nie wchodził w pojedynki biegowe. Odniosłem wrażenie, że od pewnego momentu spotkania był trochę ignorowany przez Kolegów. Sygnalizował wyjście na pozycję, ale na tym się kończyło, gdyż nie otrzymywał podań.
FYM - Chyba żaden zawodnik pierwszego składu nie potrzebuje przerwy zimowej tak jak właśnie on. Trzeba usiąść, pomyśleć, bo z taką dyspozycją jak teraz, to czeka go ławka.
Maciek - Lepszy mecz w jego wykonaniu niż ten ligowy z Wartą, ale nadal ma jakąś blokadę, popełnia za dużo błędów i złych wyborów.
Orzech - Miał w pierwszej połowie sytuację, gdy ścigał się po piłkę i zaskoczyło mnie że był wolniejszy, albo też nie dał rady fizycznie przepchnąć obrońcy który go blokował. Efektem irytacji było uderzenie w plecy. Wcześniej też się podpalił po starciu z obrońcą. Musi odpocząć fizycznie i ten mecz powinien był rozpocząć od ławki.

Taras Romanczuk
8.3 [MVP]

Fox - RoboCop! Jednoosobowa armia! Czapki z głów przed tym, co nasz Kapitan zaprezentował we wtorkowy wieczór. Do perfekcyjnej gry w obronie dołożył kilka wyśmienitych akcji w ofensywie. DLA MNIE nasz najlepszy piłkarz w tym spotkaniu!
FYM - Razem z Nene najlepsi na boisku. Zrobili ze środka pola swoje królestwo. 
Maciek - Jak zawsze waleczny i wszędobylski. Płuca drużyny. Bardzo dobry występ.
Orzech - Powiedziałbym występ bez rysy, ale w końcówce sporo piłek podawał do przeciwników. Mogłoby Tarasowi wpaść do bramki, bo ten strzał z pierwszej połowy mocno niecelny. Zaryzykuję, że Nene by to strzelił. Często bezpardonowo był poniewierany przez "Warciarzy".

Nené
8.0

Fox - Tylko trochę "gorszy" w defensywie od Tarasa, ale przecież na Jego konto idzie asysta i bramka! Nasz Portugalczyk musiał chyba tak intensywnie się ruszać na boisku, aby nie zamarznąć. Jeśli Nene ma tak grać to niech mrozy trzymają w Białymstoku i do czerwca!
FYM - Wpadła asysta, wpadła bramka. Tylko się cieszyć, kiedy wpada mu to, a nie np. kartki.
Maciek - Asysta, bramka i bardzo dobra gra. Brawo!
Orzech - Asysta i gol. Czy coś trzeba dodać do występu defensywnego pomocnika? Zresztą, nasz duet pomocników powinno się oceniać jak monolit, ponieważ bardzo ładnie się uzupełniają. Gdy jeden rusza do przodu drugi asekuruje tył.

Jakub Lewicki
6.2

Fox - Sporo zagrań nieudanych, ale też i kilka fajnych szarpnięć po lewej stronie. Widać, że to jest właściwa strona boiska dla Jakuba! Młody nie odstawiał nogi, wygrał sporo pojedynków główkowych i trzeba dawać Mu koniecznie te minuty na placu.
FYM - Mocno poniewierany przez rywali nie mógł sobie znaleźć odpowiedniej pozycji na boisku. Współpraca z Wdowikiem też jakoś średnio mu się układała.
Maciek - Waleczności nie sposób mu odmówić. Potrafił fajnie się zastawić, wywalczyć piłkę, by zaraz podać… do rywala. Symboliczna była sytuacja z końcówki I połowy kiedy w ataku przepuścił piłkę. Sporo jeszcze pracy przed Kubą.
Orzech - Występ na plus. Bardzo często brał udział w ostrych starciach z rywalami po których najczęściej lądował na zmrożonej murawie. Dużo walczył w powietrzu. Myślę że powinien grać częściej żeby złapać odpowiedni rytm.

Jesús Imaz
7.3

Fox - Imaz zrobił swoje. Ale po prawdzie mógł tych bramek strzelić ze 2 więcej i to jeszcze przy stanie 0:0. Dobry mecz Jesusa, który ponownie rośnie z każdym spotkaniem po kontuzji.
FYM - Bardzo inteligentne zachowanie przy stałym fragmencie gry, co pozwoliło otworzyć wynik meczu. Może powrót Pululu pozwoli mu zagrać w kolejnych meczach na większym luzie.
Maciek - Bramka i bardzo dobra gra, w tym widoczna w obronie, m.in. przy rzutach rożnych rywali wybijał prawie wszystko przy bliższym słupku.
Orzech - Zagrał jak typowy Imaz. Często niewidoczny do momentu kiedy przypomniał o sobie w postaci strzelonego gola. Wejście na krótki słupek i uderzenie piłki spoza światła bramki dodatkowo z obrońcą na plecach to klasa sama w sobie.

José Naranjo
6.0

Fox - Nasze najsłabsze obok Marczuka ogniwo w ofensywie. Miał 2 sytuacje, które spartolił, bo były zwyczajnie trudniejsze niż dobicie strzału "wyplutego" przez bramkarza przeciwnika, jak to miało miejsce w "Grodziszczu". Słabo.
FYM - Miał kilka dobrych zagrań, ale to wciąż nie jest poziom jakiego można oczekiwać. Razem z Marczukiem odliczają dni do końca rundy…
Maciek - W sumie dobry występ choć bez efektu. No może poza podaniem do Afirmico w akcji bramkowej .
Orzech - Zapomniałem że jest na boisku, aż tu nagle uderzył z główki. Niestety to nie Imaz i uderzenie nie było nawet celne, a pozycja była naprawdę dobra. W drugiej połowie o niebo lepiej. Pokazał kilkukrotnie ładny drybling, a po jego uderzeniu podyktowano rzut rożny, po którym padł gol. Brał udział w akcji bramkowej na 2:0, kiedy podał do Afiego.

Afimico Pululu
7.0

Fox - I to jest "napadzior" pełną gębą! Nawet nie będąc w pełni sił potrafi zrobić różnicę, jak to miało miejsce przy golu na 2:0. Wielka szkoda, że nie mamy w składzie jakiejkolwiek alternatywny dla Afiego. W meczu z "Medalieros" obecnośc Pululu z przodu będzie po prostu niezbędna!
FYM - Kolejne podejście do powrotu po kontuzji. Trochę była o niego obawa patrząc na warunki w jakich przyszło grać (murawa). Radził sobie jednak bardzo dobrze i dołożył cegiełkę do końcowego wyniku.
Maciek - Wszedł, zakręcił, podał i asystował. Bardzo efektywne i efektowne wejście.
Orzech - Wszedł, zrobił asystę, a później w swoim stylu przetrzymywał piłkę podczas prób uwolnienia. Dobrze się zaprezentował, ale widać, że brakuje mu jeszcze odpowiedniego rytmu meczowego.Bez oceny - Tomasz Kupisz, Paweł Olszewski, Michal Sáček

 
 
 
 
Klub
M
PKT
BR
1
Jagiellonia Białystok
34
63
77-45
2
Śląsk Wrocław
34
63
50-31
3
Legia Warszawa
34
59
51-39
4
Pogoń Szczecin
34
55
59-38
5
Lech Poznań
34
53
47-41
6
Górnik Zabrze
34
53
45-41
7
Raków Częstochowa
34
52
54-39
8
Zagłębie Lubin
34
47
43-50
9
Widzew Łódź
34
46
45-46
10
Piast Gliwice
34
43
38-35
11
Stal Mielec
34
43
42-48
12
Puszcza Niepołomice
34
40
39-49
13
Cracovia
34
39
45-46
14
Korona Kielce
34
38
40-44
15
Radomiak Radom
34
38
41-58
16
Warta Poznań
34
37
33-43
17
Ruch Chorzów
34
32
40-55
18
ŁKS Łódź
34
24
34-75
 
OSTATNI
25.05.2024, 18:00
 
 

3:0

 
 
 
 
Bramki
Zawodnik
12
Afimico Pululu
12
Jesus Imaz
9
Kristoffer Hansen
9
Rui Filipe Da Cunha Correia Nene
9
Bartłomiej Wdowik
6
Jose Manuel Garcia Naranjo
6
Dominik Marczuk
3
Mateusz Skrzypczak
2
Jakub Lewicki
2
Kaan Caliskaner
1
Wojciech Łaski
1
Taras Romanczuk
1
Michal Sacek
1
Jarosław Kubicki
 
 
 
 
Partnerzy
 
 
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Znajdź nas na:
Partnerzy
 
 
© 2004-2024 jagiellonia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.