Mecz:  Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok

Data:  Niedziela, 22 Kwietnia 2007  g. 18:40
Miejsce:  Warszawa, ul. Konwiktorska 6, 25 kolejka II ligi
Widzów:  2000     Sędzia:  Bartosz Śródecki (Dolnośląski ZPN)

Polonia Warszawa  (1:0)  Jagiellonia Białystok

Polonia Warszawa: Ž. Šimunić – K. Michalski, I. Udarević, J. Broniewicz, P. Klepczarek (84' J. Moryc) – K. Bąk, M. Ekwueme, G. Wędzyński, M. Zasada – M. Citko (77' D. Mąka), S. Olszar (90' Ł. Piątek).
Jagiellonia Białystok: Banaszyński - R. Naskręt, , M. Wincel, Ł. Nawotczyński, P. Petasz - M. Dzienis, D. Łatka, R. Sobociński (41' F. Burkhardt), B. Romańczuk - E. Konon (72' R. Bałecki), V. Sotirović (46' R. Divecky)

Kartki żółte:  Olszar - Sotirović, Petasz, Wincel, Nawotczyński, Banaszyński
Kartki czerwone:  Petasz
Piłkarz meczu:  Mariusz Zasada

Jagiellonia Białystok po fatalnym meczu przegrała w stolicy z Polonią 1:0. Opisując ten mecz opisywać można tylko piłkarzy Polonii, bo to oni właśnie grali na Konwiktorskiej.

Polonia objęła prowadzenie po pięknym strzale z rzutu wolnego w długi róg Mariusza Zasady w 50. minucie. Jagiellonia oprócz główki Konona w pierwszej połowie, którą z trudem obronił Simunić nie miała żadnych dogodnych sytuacji. To jednak o wiele za mało na 1. ligę. Polonia była zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrała to spotkanie. Tyle w temacie... Czekamy na ruchy kadrowe!

Ryszard Tarasiewicz (trener Jagiellonii Białystok): Przez 40 minut dyktowaliśmy warunki. Dwie wymuszone zmiany źle zadziałały na zespół. Zawodnicy rezerwowi nie zastąpili godnie piłkarzy z pierwszego składu. Niektórzy ludzie z naszego zespołu w ogóle nie powinni występować w drugiej lidze. Nie zdradzę nazwisk. Mamy graczy treningowych. Już wielokrotnie mówiłem, że dopóki będę trenerem, nigdy nie podam się do dyspozycji zarządu.

Waldemar Fornalik (trener Polonii Warszawa): Na początku nie potrafiliśmy złapać rytmu. Pierwszej połowie Jaga zagrała dobry mecz. Dopiero pięć minut przed końcem pierwszej połowy zaprezentowaliśmy się tak, jak potrafimy. Cieszę się, że w ośmiu Mecach odnieśliśmy siedem zwycięstw. Zagraliśmy konsekwentnie i wygraliśmy ale trzeba pamiętać, że do końca sezonu wiele się jeszcze może zdarzyć. Wcale nie jesteśmy bliżej pierwszej ligi. Zmniejszyliśmy tylko dystans do zespołów przed nami.
W tym meczu dla Jagi będzie o 100 razy trudniej odnieść zwycięstwo niż w 2 ostatnich meczach. Polonia po odzyskaniu 6 punktów będzie chciała jak najszybciej nawiązać ścisły kontakt z czołówka. I taki mecz jak ten, patrzac, że Jagiellonia, gra jak gra będzie chciała zdobyć komplet punktów.

Źródło: własne